Płytki

Hydroizolacja podpłytkowa / zaprawa uszczelniająca AQUA DUO 822

  • Grupa docelowa: VIP i Pracownicy
  • Poziom: Podstawowy
  • Czas trwania: 2 min
  • Dostawca szkolenia: KREISEL

Opis szkolenia

AQUA DUO 822 to nowoczesna dwuskładnikowa izolacja podpłytkowa. Możemy ją zastosować nie tylko na balkonie czy tarasie, ale także wewnątrz pomieszczeń: w łazienkach, kuchniach oraz basenach czy saunach. Charakteryzuje się ona bardzo wysoką elastycznością i przyczepnością.

Produkt dostępny jest w różnych zestawach: 10,7 kg, 16 kg oraz 32 kg, co pozwala na dogodne dobranie wielkości produktu do izolowanej powierzchni.

- wysoka izolacyjność wodna
- mrozoodporna
- paroprzepuszczalna
- uniwersalna

KROK PO KROKU

1. Przygotowanie podłoża – Gruntowanie
Wszystkie podłoża powinny być nośne, stabilne, oczyszczone i w razie potrzeby zagruntowane środkiem EXPERT 6. Na podłoża słabe zaleca się zastosować grunt głębokopenetrujący GRUNTOLIT-SG 302. Do dalszych prac przystępujemy po 24h schnięcia gruntu.

2. Mieszanie – AQUA DUO to produkt dwuskładnikowy. W celu otrzymania gotowego wyrobu oba składniki należy połączyć i wymieszać. W odpowiednim dozowaniu proporcji pomocna jest podziałka w kanistrze oraz małe worki składnika suchego w zestawach 10,7 i 16,0 kg.

3. Uszczelnianie narożników – Prace izolacyjne należy rozpocząć od zaizolowania miejsc szczególnych, takich jak narożniki, połączenia ściany z podłogą, ścian. W tym celu AQUA DUO 822 należy nanieść np. w narożu i w świeżą zaprawę wkleić odpowiedni element np.: narożnik, taśmę. Dodatkowo brzegi taśmy należy posmarować hydroizolacją.

4. Uszczelnianie przejść rurowych – Bardzo ważne jest zaizolowanie przejść instalacyjnych: przyłączy wodnych i kanalizacyjnych. Do tego celu służą mankiety ścienne i podłogowe. W przypadku rur kanalizacyjnych o większych średnicach, w mankiecie podłogowym należy wcześniej wyciąć otwór o średnicy nieznacznie mniejszej od średnicy rury. Dany element należy wkleić na świeżą zaprawę AQUA DUO.

5. Pierwsza warstwa izolacji – Po zabezpieczeniu miejsc szczególnych należy nanieść pierwszą warstwę izolacji. Najlepiej wykonać to szczotką, dobrze wcierając AQUA DUO w podłoże.

6. Druga warstwa izolacji – Po ok 3-4 godzinach schnięcia można nanieść kolejną warstwę izolacji. Można to zrobić pacą. Każda izolacja powinna być wykonana minimum dwuwarstwowo. Po minimum 2 dniach schnięcia można przystąpić do kolejnych prac, takich jak przyklejanie płytek.

Opinie o szkoleniu

Dla tego szkolenia nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy, weź udział w szkoleniu, zaloguj się do platformy i dodaj swój komentarz.