Opis szkolenia
AQUA DUO 822 to nowoczesna dwuskładnikowa izolacja podpłytkowa. Możemy ją zastosować nie tylko na balkonie czy tarasie, ale także wewnątrz pomieszczeń: w łazienkach, kuchniach oraz basenach czy saunach. Charakteryzuje się ona bardzo wysoką elastycznością i przyczepnością.
Produkt dostępny jest w różnych zestawach: 10,7 kg, 16 kg oraz 32 kg, co pozwala na dogodne dobranie wielkości produktu do izolowanej powierzchni.
- wysoka izolacyjność wodna
- mrozoodporna
- paroprzepuszczalna
- uniwersalna
KROK PO KROKU
1. Przygotowanie podłoża – Gruntowanie
Wszystkie podłoża powinny być nośne, stabilne, oczyszczone i w razie potrzeby zagruntowane środkiem EXPERT 6. Na podłoża słabe zaleca się zastosować grunt głębokopenetrujący GRUNTOLIT-SG 302. Do dalszych prac przystępujemy po 24h schnięcia gruntu.
2. Mieszanie – AQUA DUO to produkt dwuskładnikowy. W celu otrzymania gotowego wyrobu oba składniki należy połączyć i wymieszać. W odpowiednim dozowaniu proporcji pomocna jest podziałka w kanistrze oraz małe worki składnika suchego w zestawach 10,7 i 16,0 kg.
3. Uszczelnianie narożników – Prace izolacyjne należy rozpocząć od zaizolowania miejsc szczególnych, takich jak narożniki, połączenia ściany z podłogą, ścian. W tym celu AQUA DUO 822 należy nanieść np. w narożu i w świeżą zaprawę wkleić odpowiedni element np.: narożnik, taśmę. Dodatkowo brzegi taśmy należy posmarować hydroizolacją.
4. Uszczelnianie przejść rurowych – Bardzo ważne jest zaizolowanie przejść instalacyjnych: przyłączy wodnych i kanalizacyjnych. Do tego celu służą mankiety ścienne i podłogowe. W przypadku rur kanalizacyjnych o większych średnicach, w mankiecie podłogowym należy wcześniej wyciąć otwór o średnicy nieznacznie mniejszej od średnicy rury. Dany element należy wkleić na świeżą zaprawę AQUA DUO.
5. Pierwsza warstwa izolacji – Po zabezpieczeniu miejsc szczególnych należy nanieść pierwszą warstwę izolacji. Najlepiej wykonać to szczotką, dobrze wcierając AQUA DUO w podłoże.
6. Druga warstwa izolacji – Po ok 3-4 godzinach schnięcia można nanieść kolejną warstwę izolacji. Można to zrobić pacą. Każda izolacja powinna być wykonana minimum dwuwarstwowo. Po minimum 2 dniach schnięcia można przystąpić do kolejnych prac, takich jak przyklejanie płytek.