Opis szkolenia
Ściśle rzecz biorąc, większość materiałów stosowanych do tworzenia dróg i budynków to właśnie materiały sypkie: piach, żwir, cement, gruz, rozmaite zaprawy i kleje… Wszystkie one, choć po obróbce przyjmują rozmaite postaci, w swojej wyjściowej formie stanowią materiały sypkie.
Oto najważniejsze – choć nie wszystkie! – materiały sypkie do budowy dróg i domów:
Piasek – ma drobne ziarenka, najczęściej w jasnym kolorze (żółtym, białawym). Na potrzeby budownictwa pozyskuje się go w piaskowniach, czyli odkrywkowych kopalniach piasku. Jest wykorzystywany do wytwarzania szkła, a także betonu, zapraw murarskich i tynków.
Żwir – to skała osadowa złożona z różnokształtnych okruchów. Na potrzeby budownictwa wykorzystuje się żwir o frakcji do 63 mm. Pozyskuje się go w żwirowniach, a także w procesie pogłębiania rzek. Znajduje się on w składzie betonów towarowych. Stanowi materiał pod budowę dróg, niekiedy element nawierzchni.
Gips budowlany – jest to wypalony i sproszkowany kamień gipsowy. Może mieć różne właściwości w zależności od wyjściowego składu i przebiegu procesu produkcji. Gips stosowany jest do wykonywania: tynków, detali architektonicznych, ścianek działowych, drobnych wypełnień ubytków tynku, gładzi i wielu innych.
Należy pamiętać, że choć wszystkie ziarnka piasku są podobne, to różnią się właściwościami i jakością. Użycie dobrej jakości materiałów ma znaczenie i wpływa na wytrzymałość ścian, w których mieszkamy, oraz dróg, po których się przemieszczamy. Dlatego przy zakupie materiałów sypkich należy kierować się ich jakością. Na szczęście, ofert jest tak dużo, że jest z czego wybierać.
Agenda
1. Początek i przywitanie
2. Wymiana doświadczeń
3. Teoria i prelekcja ekspercka
4. Przerwa
5. Prelekcja cz. 2
6. Praktyka
7. Zakończenie
Kontakt
Masz pytania lub potrzebujesz pomocy?